PAF sponsoroimaan Atletico Madridia

Ahvenmaalla toimiva PAF on tehnyt kolmivuotisen sponsorisopimuksen espanjalaisen jalkapallojoukkue Atlético de Madridin kanssa. PAFin logo tulee koristamaan seuran peliasuja ja harjoitteluvarusteita ja sen lisäksi PAF perustaa virallisen Atlético de Madrid -pelisivuston nettiin. Lisäksi PAF avaa vuoden 2009 aikana englannin- ja espanjankieliset nettisivut palvelemaan paremmin kansainvälisiä asiakkaita.
Saittia tullaan markkinoimaan seuran faneille ympäri maailman paikkana, josta saa parhaat kertoimet joukkueen peleihin. Sivuilta voi myös voittaa lippuja ja VIP-paketteja seuran peleihin. Atlético de Madrid ei ole mikään pikkuseura: se pelaa Mestareiden liigassa ja on voittanut Espanjan liigamestaruuden yhdeksän seuraa. Seuralla on yli 50 fanikerhoa Espanjan ulkopuolella.
PAFin tavoitteena on laajentua ulkomaisille markkinoille, joten uusi sponsorisopimus on ehdottomasti linjassa tavoitteiden kanssa. PAFin Anders Wiklund oli hyvin tyytyväinen sopimukseen, samoin Atlético de Madridin edustajat. Molemmat osapuolet näkevät sponsorisopimuksen win-win-tilanteena, jossa kaikki, myös seuran fanit, saavat lisäarvoa.